: byt v Modre


Oslovili ma klienti, ktorí sa plánovali sťahovať z 3 izbového bytu do iného 3 izbového bytu v inom meste, ale rozlohou menšieho a výrazne staršieho. Nemali záujem o vizualizácie, chceli len poradiť s rekonštrukciou toho staršieho bytu tak, aby si zachovali súčasný štandard bývania, využili čo najviac pôvodného nábytku a cítili sa aj v menšom byte pohodlne a príjemne. Podmienkou bolo zachovanie dvoch samostatných pracovných kútov, keďže obaja pracujú z domu.

Poradila som im, ktoré kusy existujúceho nábytku sú vhodné na ponechanie, aby zároveň harmonizovali s krásnou drevenou podlahou v obývacej izbe, na zachovaní ktorej sme sa zhodli. Navrhla som dve varianty dispozičného riešenia bytu, spolu s konkrétnymi kusmi nového nábytku, dekorácií a osvetlenia, ktorý by daný priestor dotvoril a zútulnil. Odporučila som im farby na steny a ich dekorovanie (napr. falošný krb). Vyberali sme spoločne dlažbu do chodby a kuchyne, zhotovila som kladačský plán. Pomohla som im s návrhom vysnívanej kuchynskej linky a v malej kuchyni našla miesto na stolovanie minimálne dvoch členov rodiny. Keďže pracovňa ako samostatná miestnosť neprichádzala do úvahy, manželov pracovný kút som umiestnila v spálni, nakoľko charakter jeho práce si vyžaduje pokoj. Multifunkčnej manželke, ktorá dokáže variť, robiť si úlohy s deťmi a zároveň aj pracovať som umiestnila pracovný kút do obývacej izby. Majitelia majú vzťah ku krásnym starým veciam – nachádza sa u nich starožitný funkčný gramofón alebo aj tiež funkčná petrolejová lampa. Tieto nádherné dizajnové kúsky som sa snažila zakomponovať do interiéru, tak aby vynikli a dali jedinečný ráz tomuto interiéru, ktorý som poňala v štýle vintage.

Rekonštrukciu si realizujú samotní majitelia.

Názor zákazníka:

Spolupráca s pani Líviou Kupkovou bola veľmi príjemná. Flexibilne nám poradila a svoje návrhy prispôsobila našim možnostiam a predstavám. Mnohé z jej nápadov sme aj skutočne realizovali. Svoju ponuku vypracovala veľmi dôkladne, dodržala dohodnuté termíny. Ďakujeme a odporúčame ďalej.

Zuzana Macharíková


 

odber noviniek